Skervesen Guitars – Custom Shop z Gdańska

4 lata temu przez w gitara
Skervesen Guitars - Custom Shop z Gdańska

Wielki Lutnik zasiał swe ziarno i w krainie Defila zaczyna pojawiać się coraz więcej miejsc, w których powstają wyjątkowe instrumenty. Z opisu na YouTube’owym kanale Skervesen Guitars wynika, że założyciel pracowni ma 12-letnie doświadczenie wynikające z pracy w Mayones Guitars. Zanim przeczytałem tę informację miałem przeczucie, że coś łączy te dwie marki. Egzotyczne gatunki drewna, najwyższej klasy osprzęt, markowe pickup’y i nowoczesny design. Dodatkowo rozwiązania typu multiskala (fanned frets) – charakterystyczne, wachlarzowe rozłożenia progów, wydłużające menzurę i poprawiające brzmienie niżej strojonych strun.

Skervesen Guitars to głównie instrumenty 7-mio i 8-mio strunowe, stworzone z myślą o wszelkich odmianach cięższego grania. Zamawiając gitarę możesz mieć wpływ na wszystkie elementy, począwszy od doboru drewna i wyglądzie, na osprzęcie i pickupach kończąc. Firma zapewnia, że jest otwarta na wszelkie propozycje klientów, a układ przystawek, przełączników i potencjometrów ustalany jest indywidualnie z klientem. Czas oczekiwania na instrument to 3 miesiące.

Podobno zagraniczni klienci pytają co znaczy Skervesen i dużo zabawy jest z tłumaczeniem. Szczególnie w dni takie gdy zimno jest jak Skervesen.

Na gitarach Skervesen gra Dan Spitz (Red Lamb, wcześńiej Anthrax), Tomáš Raclavský (Modern Day Babylon) i William Anderson (Ever Fortright).
Źródło: Skervesen Guitars, Modern Day Babylon YouTube Channel

Dodaj Komentarz