Kemper – nowości na NAMM 2013

4 lata temu przez w studio, wzmacniacz
  • Kemper - nowości na NAMM 2013
  • Kemper - nowości na NAMM 2013

Kemper Profiler PowerHead i Kemper Profiler Rack to nowe wersje uznanego i nagradzanego wzmacniacza profilującego zaprezentowane przez na targach NAMM 2013. Tytułem przypomnienia – wzmacniacze profilujące Kemper pozwalają przechwycić charakterystykę brzmieniową dowolnego wzmacniacza gitarowego. Dodatkowo producent pomyślał o systemie, w którym użytkownicy mogą udostępniać swoje barwy i wymieniać się nimi.

Kemper Profiler PowerHead

To nic innego jak Profiling Amp rozbudowany o końcówkę mocy, umieszczoną w miejscu które w poprzedniej konstrukcji jest puste. Pracujący w klasie D wzmacniacz pozwala podłączenie kolumny gitarowej lub szerokopasmowej. Moc jaką dostarcza to 600 W przy 8Ω, 300 W przy 16Ω. Posiadacze poprzedniej wersji mogą zamówić upgrade. Wzmacniacz po wysłaniu urządzenia do producenta zostanie rozbudowany o końcówkę mocy. Świetnym rozwiązaniem jest to, że sygnał można wysłać jednocześnie do zestawu nagłośnieniowego i swojej kolumny odsłuchowej z możliwością osobnego regulowania głośności. Dzięki swoim rozwiązaniom Kemper Profiler PowerHead staje się najbardziej uniwersalną konstrukcją na rynku. Cena Kemper Profiler PowerHead to 2100 €.

Kemper Profiler Rack i The Kemper Profiler PowerRack

Całkowitą nowością są urządzenia w wersji rack 19” o wysokości 3U. W porównaniu z poprzednią wersją konstrukcją nie posiada 2 pokręteł odpowiedzialnych za podstawowe parametry efektów modulacyjnych oraz okrągłych diod okalających gałki potencjometrów na dole panelu. Dostępne są 2 wersje – Kemper Profiler PowerRack z wbudowaną, opisaną powyżej, końcówką mocy i The Kemper Profiler Rack bez końcówki mocy. Cena Kemper Profiler PowerRack – 2100 €, The Kemper Profiler Rack2100 – 1550 €.

Poniżej film prezentujący proces przechwytywania charakterystyki wzmacniaczem profilującym Kemper.Źródło: Kemper Amps, Kemper Amps Channel on YouTube

Dodaj Komentarz