Guthrie Govan i kolejny prototyp Charvel

4 lata temu przez w gitara, gitarzysta

Na początku roku pojawiły się informacje, że Guthrie Govan zakończył współpracę z firmą Suhr. Sam Govan potwierdził te pogłoski w jednym z wywiadów opublikowanych na YouTube. Stwierdził dyplomatycznie, że wraz z ekipą Suhr uznali, że nie mają pomysłu na dalszy rozwój współpracy.

W zamieszczonym powyżej filmie Guthrie Govan prezentuje drugi, poprawiony model Charvel, podkreślając że nie jest to gitara sygnowana jego nazwiskiem. Jest to jedynie prototyp nad którym wspólnie pracują.

Oczekuję pewnego rodzaju uczciwości od pickupów. Chcę by pickup oddawał każdą subtelność, nawet jeśli będzie to błąd, i oddawał naturalne brzmienie drewna.

Guthrie Govan

Gryf gitary zrobiony jest z karmelizowanego klonu, materiału który uzyskuje się w wyniku „pieczone” drewna klonowego w nowoczesnym piecu beztlenowym w temperaturze około 120 stopni Celsjusza. Proces ten usuwa wilgoć i zanieczyszczenia organiczne. Wpływa to na stabilność i sztywność drewna, nadaje głęboki bursztynowy kolor i co najważniejsze zmniejsza wrażliwość gryfu na zmieniające się warunki zewnętrzne. Ta cecha jest szczególnie istotna dla gitarzystów, którzy dużo podróżują, zmieniając warunki i strefy klimatyczne. Dodatkowo gryf ma wewnątrz grafitowe usztywnienia, które dodatkowo poprawiają te parametry i jego właściwości rezonansowe. Korpus instrumentu to lipa z topem z ozdobnego klonu. Pickupy w układzie H/S/H zaprojektowane i wykonane przez Michaela Frank-Braun to również prototypy stworzone na potrzeby tego modelu. Frank-Braun znany jest z pickupów zaprojektowanych dla modelu Eric Johnson Fender Stratocaster. Osprzęt – blokowane klucze, siodełko z kości zachwalane przez Govana jako jego zdaniem najstabilniejsze, progi super jumbo i dwustronne tremolo.

Czy pomimo zapewnień Govana, że to jedynie prototyp, gitara okaże się jego sygnaturą? Zobaczymy.


Źródło: Guitarist Magazine Channel on YouTube

Dodaj Komentarz