Brian „Head” Welch rusza w trasę z Korn

4 lata temu przez w gitarzysta, wydarzenie, zespół
Brian

Brian „Head” Welch odszedł z zespołu Korn w 2005 roku. Ostatnia sensacyjna wiadomość – Welch rusza z grupą Korn w trasę po Ameryce Północnej i Europie. 4 czerwca 2013 będziemy mogli go znów zobaczyć z zespołem na Impact Fest w Warszawie. Cała historia ma swój początek w maju zeszłego roku.

Zagrałem z Korn jedną piosenkę w maju, na Carolina Rebellion Festival, pojawiłem się na tym festiwalu – byłem w trasie z POD, i mieliśmy kilka dni wolnego. To był wielki festiwal – Korn, Evanescence i Five Finger Death Punch. Chciałem pójść, moja córka uwielbia te zespoły. Więc wziąłem ją, chciałem tam po prostu spędzić trochę czasu. Potem spotkałem Munky’iego, z którym nie widziałem się od siedmiu lat, i rozmawiałem z nim przez 30 minut. To było naprawdę ciężkie. Potem, na 10 minut przed ich wyjściem na scenę, Fieldy (basista) rzucił „jakby co to mamy dla ciebie przygotowaną gitarę”. Ja mówię: „Co? Chcę was tylko zobaczyć chłopaki! Dobra, zagram Blind”. To było po prostu szalone, bo to było naprawdę emocjonalne. I dalej już się potoczyło. Munky zadzwonił do mnie miesiąc po tym, i powiedział: „Hej, jeśli kiedykolwiek zechcesz wrócić, to drzwi są otwarte. Brakuje nam ciebie.”

Korn zagra pierwszy od 2004 roku, pełny set z Welchem już 17 maja na Rock on the Range Festival w Columbus w Ohio. Większość czerwca spędzą grając koncerty za granicą. Przed nadchodzącymi koncertami Korna, Welch będzie występował jako frontman ze swoim zespołem Love and Death. Choć oficjalnie Welch powraca do zespołu tylko na czas trasy koncertowej niewykluczone, to ostatnie doniesienia z obozu Korn wskazują, że będzie to powrót na stałe.

Przed nadchodzącymi koncertami Korna, Welch będzie występował również jako frontman ze swoim zespołem Love and Death.
Źródło: Rolling Stone, Korn YouTube Channel, Love And Death YouTube Channel

Dodaj Komentarz